KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra Temsilcisi Zehra Başaran’ın ev sahipliğinde, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ve Dr. Fazıl Küçük için anma töreni düzenlendi.

KKTC Londra Temsilcilik binasında Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş ile Dr. Fazıl Küçük ve 21-25 Aralık Şehitler haftası için düzenlenen anma töreni, 16 Ocak Salı günü saat 10.30’da, gerçekleşti.

Denktaş ve Dr. Küçük için Londra’da yapılan anma törenine Türkiye’nin Londra Başkonsolosu Çınar Ergin, KKTC Londra Konsolosu Ülkü Alemdar,siyasi memurlar Esra Emin,Dilşad Şenol KKTC Londra Temsilciliği Eğitim ve Kültür Ataşesi Gülgün Özçelik, Enformasyon ,Tanıtma ve Basın  Ataşesi İsmet Ramiz, Türkiye’nin Londra Büyükelçilik temsilcileri ve Kıbrıslı Türk toplumundan bir grup vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran, Kıbrıs Türk toplum lideri Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı ve Kıbrıs Türkler uğruna canlarını veren şehitler ve gazileri şükran, saygı, özlem ve minnetle andıklarını belirtti.

KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran, “KKTC bugün varsa eğer bu toplum liderimiz Dr. Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Denktaş ve dava arkadaşlarının sayesinde var. İmkansızlar içinde bırakılan Kıbrıs Türk halkı için başlattıkları direniş ile ömürleri boyunca kendilerini Kıbrıs davasına adadılar ve Kıbrıs Türkler için mücadele ederek, bizlere de bağımsız ve egemen bir devlet bıraktılar. Bizlere düşen görev ise onların bıraktıkları devlete sahip çıkmaktır.” diye konuştu.

 

 

 

Londra gazete