KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran Londra Gazete’ye bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

KKTC Londra Temsilciliğinde görevli Basın Ataşesi İsmet Ramiz, Birinci Sekreter Esra emin ve İkinci Sekreter Dilşad Şenol’un da katıldığı ziyaret 30 Ocak Salı günü yapıldı. Londra Gazete sahibi Yılmaz Özyiğit ve Reklam Menajeri Osman Besim’in konuk ettiği bürokratlar ile samimi bir sohbet gerçekleştirildi. İngiltere’de yaşayan Kıbrıs Türk toplumunun durumu, başarıları, sorunları ve ihtiyaçları gibi farklı konuların konuşulduğu ziyaret yaklaşık iki saat sürdü. Londra Gazete ofisini ilk kez ziyaret eden Başaran, hediye olarak çiçek getirdi.

HER KESİME KUCAK AÇIYOR

Zehra Başaran, Londra’da göreve başladığı 11 Ağustos tarihinden itibaren toplumun her kesimine kucak açması ile takdir topluyor. Davet edildiği tüm etkinliklere katılmaya çalışan Başaran, dini ve milli günlerde toplumu bir araya getirmenin yanı sıra son olarak Sanat Forumu’na ev sahipliği yaptı.

ZEHRA BAŞARAN KİMDİR?

KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran 1958’de Lefkoşa’da doğdu. 1970-1974 yıllarında The English School, Nicosia’da okudu ve 1976’da Türk Maarif Kolejinden mezun oldu. 1981’de Aberdeen Üniversitesi Ekonomi bölümünden M.A.(Honours) derecesi ile mezun oldu. 2002’de New School University Graduate Faculty of Political Science bölümünden M.A. derecesi ile mezun oldu. 1983’de Dışişleri Bakanlığında göreve başladı. Diplomatik kariyeri boyunca Bakanlığın değişik bölümlerinde ve yurt dışında çeşitli görevler aldı. 1991-1995 yıllarında Washington Temsilciliğinde ve 1999-2003 yıllarında New York Temsilciliğinde görev yaptı. 2003-2005 yıllarında Protokol Müdürü olarak görevlendirildi. 2009-2016 yıllarında Dışişleri Bakanlığında Ekonomik, Kültürel ve Sosyal İşler Müdürü olarak görevlendirilen Başaran 11 Ağustos 2016 tarihinden itibaren KKTC Londra Temsilcisi olarak göreve başlamıştır.